Poznaj Magazyn Szczęście podaj dalej

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy możliwe jest stworzenie magazynu, który nie opierałby się na sensacji, plotkach i masie informacji niemających dla ciebie najmniejszego znaczenia? Czy nie byłoby dobrze od czasu do czasu wziąć do ręki gazetę, która nie epatuje negatywnymi emocjami i wszechobecną ludzką tragedią?

Przedstawiamy Wam współtworzony przez Michała Hamera unikalny magazyn..

SPD_okladka

O czym?

więcej o nas…

To jest możliwe! I my to zrobiliśmy. Stworzyliśmy magazyn w całości poświęcony szczęściu – uczuciu, jakiego jest zdecydowanie za mało w naszym codziennym życiu. Zaprosiliśmy do współpracy autorów z wielu różnych dziedzin i zadaliśmy im jedno pytanie: czym właściwie jest szczęście? Nasi rozmówcy przedstawili nam swoje prywatne koncepcje radości i dobra. Dzięki nim zebraliśmy w jednym miejscu mnóstwo inspiracji oraz przepisów na osiągnięcie zadowolenia z życia oraz utrzymywanie pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Zatrzymaj się, pomyśl i odpowiedz na pytanie, czy jesteś naprawdę szczęśliwy. Czy wszystko, co robisz, da się opisać słowami: dobro, optymizm, życzliwość i satysfakcja. SZCZĘŚCIE – PODAJ DALEJ to pierwszy magazyn poświęcony psychologii pozytywnej i rozwijaniu tego, co w ujęciu tej dziedziny wiedzy określane jest jako dobrostan subiektywny, czyli zadowolenie z fizycznego, psychicznego i społecznego rozwoju naszego życia. Komu dedykujemy nasze czasopismo? Każdemu! Każdemu kto szuka sposobu na poprawę swojego życia i czerpanie z niego większej satysfakcji.

W pierwszym numerze: Dorota Kościukiewicz-Markowska odpowie napytanie, czym jest szczęście; Marlena Kossakowska doradzi jak żyć pięknie; Jacek Fiury Rudnicki rozważy, czy wypada bronić szczęścia za wszelką cenę. Co jeszcze? Sylwia Olszewska pokaże, jak ważne jest podtrzymywanie bliskich relacji z innymi; organizatorzy Inspiration Day Show udowodnią, że niemożliwe staje się możliwe, a znani i lubiani szczecinianie zdradzą, na czym polega dobro. To jednak nie wszystko! Nasi redaktorzy opowiedzą również o złudnej rzeczywistości, biofeedbacku, doświadczeniach z medytacją a także o zaletach biblioterapii. Warto więc sięgnąć… warto przeczytać i oczywiście warto podać dalej…

 

Nasz magazyn to aż 56 stron czystej inspiracji w przepięknym wydaniu!

 

Poznaj naszą redakcję

Osoby, które współtworzą nasze czasopismo to grupa niesamowitych osobowości, która na co dzień odnosi sukcesy na różnych płaszczyznach. Mamy jednak jeden wspólny mianownik, który nas scala – jest nim szczęście.

1

Dorota Kościukiewicz-Markowska

Pomysłodawczyni i redaktor naczelna magazynu. Temat szczęścia i świadomości pasjonował ją od zawsze. Wierzy, że świat idzie ku dobremu, bo właśnie dziś można nie tylko studiować te tematy na najlepszych uniwersytetach psychologicznych, ale można też o nich swobodnie pisać. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii pozytywnej na Uniwersytecie SWPS oraz Neurokognitywistykę na PUM. Jest założycielką Szkoły Szczęścia (www.szkolaszczescia.com.pl).

W pierwszym numerze Dorota pisze dla Was o różnych aspektach szczęścia i świadomości.

2r

Ewa Kaziszko

Dyrektor artystyczna magazynu. Składa i w niezwykle kreatywny sposób dba o wygląd naszego wydawnictwa. Na co dzień właścicielka agencji reklamowej MOTIF, której motywem przewodnim jest kreowanie świata marki i zapraszanie do niego coraz to nowych potencjalnych odbiorców. W codziennej pracy nieustannie szuka odpowiednich rozwiązań, dopieszcza, przekształca i na nowo ulepsza… 😉

foto-kad

Konrad Dembczyński

Ojciec dwójki wspaniałych synów. Wykładowca, trener rozwoju osobistego, przedsiębiorca. Z wykształcenia doradca psychospołeczny. Współorganizator dużych wydarzeń i konferencji (m.in. Inspiration Day Show – www.dzieninspiracji.szczecin.pl) na Pomorzu Zachodnim.

16

Michał Hamera

Na co dzień jest prelegentem wielu konferencji, szkoli, tworzy strategie i pomysły dla swoich klientów. Najważniejszą wartością są dla niego relacje. Współorganizator m.in. Inspiration Day Show – www.dzieninspiracji.szczecin.pl

 

Prof. dr hab. n. med. Jacek Rudnicki

Człowiek renesansu. W niezwykły sposób łączy działalność medyczną ze sztuką. Pediatra i neonatolog. Kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prof. w Zakładzie Nauk Humanistycznych PUM. Autor książek „Wszystko co małe jest piękne”, „Melodia przyszłości”, „Dzieci okupowanej Warszawy 1939-1945”, „Lyrics śpiewane avec puentą”, muzyki i tekstów piosenek dla zespołów „Sklep z Ptasimi Piórami”, „Mauritius”, „After Blues” oraz tekstów do muzyki Krzesimira Dębskiego, do filmu V.I.P. w reż. Juliusza Machulskiego. W magazynie jest obrońcą szczęścia w artykule pt. “W obronie szczęścia”.

dr n. hum. Sylwia Olszewska

Psycholog biznesu i zdrowia, trener, terapeuta. Od 15 lat wspiera ludzi w rozwoju i dążeniu do zmian w życiu prywatnym i zawodowym. Praca z ludźmi to jej pasja. W swojej działalności wykorzystuje głównie metody psychologii pozytywnej. Szczęście i jakość życia to temat przewodni jej rozprawy doktorskiej. W magazynie pisze dla Was o relacjach..

Autorzy artykułów

W pierwszym numerze naszego magazynu piszą dla Was:

dr n. hum. Marlena Kossakowska

Psycholog, kierownik studiów podyplomowych z zakresu psychologii pozytywnej na Uniwersytecie SWPS, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Zarządu International Positive Psychology Association. W numerze pisze o psychologii pozytywnej.

dr n. med. Dariusz Jeżewski

Lekarz specjalista neurochirurg, nauczyciel akademicki w Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prezes Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego. Napisał dla Was artykuł o iluzjach mózgu pt. „Rzeczywistość jest rzeczywista”.

Joanna Pozorska

Specjalistka w zakresie Psychologii Pozytywnej, life coach, szczęśliwa osoba. Potrafi godzinami rozmawiać i pisać o rozwoju osobistym. Chętnie szlifuje języki obce, uczy się tańczyć bachatę i stawia pierwsze kroki jako blogerka. W nuemerze znajdziecie jej tekst pod tytułem „Z jakiej jesteś bajki”.

Ałła Raginis (prima voto Jagucka)

Prowadzi w Szczecinie szkołę jogi. Praktykując wiele lat, doszła do wniosku, że joga nie jest tylko starożytną nauką czy filozofią, to przede wszystkim codzienna praca nad sobą. Pomaga zarówno w osiąganiu lepszego samopoczucia, jak i w rozwoju osobowości na różnych etapach życia. Zapraszamy do przeczytania jej artykułu „Oddech dla szczęścia”.

Anna Okupińska

Pedagog specjalny (oligofreno- i tyflopedagog), logopeda, terapeutka/trenerka II stopnia EEG Biofeedback. Specjalistka z zakresu pracy oraz funkcjonowania mózgu. W swojej praktyce stosuje trening i terapię stymulacji fal mózgowych do poprawienia efektywności pracy mózgu. W magazynie pisze o wpływie biofeedbacku oraz medytacji uważności na zmiany w mózgu.”.

Agnieszka Szylar

Jest mamą czteroletniej dziewczynki. Zawodowo zajmuje się upiększaniem ludzi. Jest fryzjerką i wizażystką, a jej największe pasje to malarstwo, fotografia i duchowość. Pisze dla Was o jej własnym doświadczeniu z medytacją.

Aldona Binda

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Akademii Intercollege, członkini Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Specjalistka z zakresu psychologii przestrzeni, animatorka kultury, publicystka (m.in. Style i Charaktery, Bluszcz, PAPERmint, Zwierciadło). Współpracowała m.in. z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Festiwalem PROGRESSteron. Pisze dla Was o biblioterapii .

O tym ‚Czy dobro jest dobre’ piszą dla Was również:

Michał Janicki

Aktor Teatru Polskiego / Dyrektor Teatru Kameralnego.

Gosia Osostowicz

Nauczycielka jogi.

Marcin Raubo

Przedsiębiorca.

Sylwia Majdan

Projektantka mody.