Czym jest coaching?

 

Jak mówi jedna z wielu definicji – w coachingu chodzi o wspomaganie ludzi w zdobyciu tego, czego pragną bez robienia tego za nich lub mówienia im, co mają robić.

Nie znam Ciebie, ale wiem, że masz wszystkie zasoby do tego, żeby skutecznie działać – trzeba je tylko uruchomić!  A jeśli znasz swój potencjał to, wykorzystaj go we właściwy sposób.

Moim zadaniem jest naprowadzić Ciebie na właściwą drogę, wskazać Twoje mocne strony i doradzić, nad czym warto popracować. Nie licz jednak, że zaproponuję Ci gotowe rozwiązania jak osiągnąć postawiony sobie cel. To Twoje zadanie.

 

Czym według mnie jest coaching?

 

Coaching dla mnie jest możliwością odkrycia swoich zasobów; czasami na nowo, a czasami po raz pierwszy.

Coaching daje Ci możliwość znalezienia własnej ścieżki do osiągnięcia postawionego sobie celu. To proces, który niweluje wszelkie przeciwności oraz ograniczenia stojące na drodze Twojego sukcesu. To proces, dzięki któremu poszerza się Twoja strefa komfortu, podnosi się poczucie własnej wartości czy też ustalisz granicę pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym.

 

Dla kogo jest coaching?

 

Jak powiedział amerykański pisarz Washington Irving  Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia

Coaching zatem jest dla każdego, kto chce się zmienić, kto chce uwolnić swój potencjał, możliwości oraz wyznaczyć i osiągnąć cele.

Coaching jest dla osób nastawionych na ciężką pracę, która zaowocuje sukcesem życiowym lub zawodowym.

 

Jak wyglądają proces coachingowy?

 

W zależności od celu, nad którym wspólnie pracujemy proces trwa od 5 do 8 sesji.  To jedynie umowna ilość bowiem jeśli wcześniej wypracujesz rozwiązanie lub będziesz potrzebować więcej czasu aby je osiągnąć odpowiednio skorygujemy ilość sesji.

Spotkania odbywają się nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Jedna sesja trwa 90 minut.

Pierwsza sesja jest spotkaniem, na którym poznajemy się, ustalamy cele oraz poznaję Twoje oczekiwania. To spotkanie służy również zbudowaniu więzi oraz zaufania.

Kolejne sesje to praca z wykorzystaniem różnego rodzaju narzędzi. Często sesje odbywają się w niestandardowej scenerii oraz miejscu.

Ostatnia sesja jest spotkaniem podsumowującym Twoje osiągnięcia i wyniki.

Pracujemy według międzynarodowego kodeksu etycznego International Coach Federation.

 

Ile kosztuje coaching?

 

Cena ustalana jest w zależności od długości procesu oraz od tematyki spotkań objętych coachingiem (m.in. sprawy związane z życiem osobistym, biznesem, rozwojem lub karierą). Pierwsza sesja jest sesją bezpłatną.

 

 

Dodatkowo zachęcam o wzbogacenie procesu poprzez konsultacje biznesowe oraz mentoring.

Odbierz swoją bezpłatną sesję już dziś: napisz do nas biuro@coaching4.pl